Іноземні спостерігачі розпочали вивчати хід виборів на Чернігівщині

Представники місії Канада Крістіан Гоель і Гульнара Медеубекова розпочали відвідувати офіси чернігівських осередків партій, аби поспілкуватися про хід кампанії з виборів Президента України, що відбудуться 31 березня.

Іноземні спостерігачі поспілкувалися із керівником виконкому обласної організації однієї з партій Юрієм Музикою. Вони нагадали, що Канада є четвертим за величиною двостороннім донором в Україні, і поліпшення економічних можливостей для українців і зміцнення української демократії продовжує залишатися пріоритетом для уряду Канади. До речі, саме Канада була першою західною країною, що офіційно визнала Україну незалежною державою в 1991 році.

«З тих пір Канада підтримує демократію в Україні, в тому числі спонсорує розгортання майже 2000 канадських незалежних спостерігачів за виборами через різні двосторонні місії зі спостереження за виборами», — повідомила Гульнара Медеубекова.

Вона підкреслила, що місія Канада – це нейтральне і неупереджене спостереження за виборами, яку очолює CANADEM, міжнародна некомерційна організація, що займається просуванням демократії і міжнародного миру і безпеки. Місія організації полягає у тому, щоб дати оцінку виборчому процесу в Україні.

Місія оцінює дотримання Україною зобов'язань ООН і ОБСЄ та інших міжнародних стандартів демократичних виборів, а також національного законодавства. Місія спостерігає, реєструє і повідомляє про свої висновки, не втручаючись у виборчий процес.

Також іноземні спостерігачі цікавилися випадками втручання правоохоронних органів у виборчий процес.

Юрій Музика розповів, що «його» партія не бере участі у виборчому процесі, однак висунула свої вимоги до кандидатів у президенти.

«Ми відстоюємо дотримання законності у ході виборчої кампанії і безпосередньо у день голосування, вважаємо, що волевиявлення людей має ґрунтуватися на демократичних принципах», — зауважив він.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?